09. 09. 2017
Mezinárodní závod hasičat v požárním útoku

Dne 9.9.2017 jsme pořádali soutěž v požárním útoku. Pozvali jsme na ni kamarády z Ottendorfu. Protože probíhá rekonstrukce hasičské zbrojnice, tak se závod pořádal na Janově za starým obecním úřadem.
Začínali jsme snídaní, protože snídaně je základ. Po snídani jsme oficiálně zahájili soutěž a pustili se do požárního útoku dětí. Soutěžili jsme od nejmenších po největší.

Naše děti společně s německými dětmi si rozuměly a bylo to vidět i ve společném požárním útoku. Šlo jim to parádně, myslím, že souhra našich a ottendorfských hasičů a dětí má velkou budoucnost.
Po odběhnutí dětských útoků, běželi dospělí. Byla to ukázka toho, že jim jdeme příkladem a že to, co je učíme, sami umíme a víme, co za tím stojí dřiny, a že si jejich výsledků vážíme.
Po obědě jsme se vydali na výlet nad Hřensko po kozích hřbetech abychom se podívali na Hřensko z vyhlídky, jak je krásné. Cestou zpátky jsme si dali svačinu na posilněnou a chystali jsme se zdolat Janovskou rozhlednu. Byla to paráda ten výhled stál za to. Z rozhledny jsme viděli naše stany se závodní drahou. Pak honem zpátky dolů na vyhlášení výsledků.

Vyhlašování bylo výborné, každé družstvo se umístilo a dostalo krásné pohár a medaili se Soptíkem. Soutěž se nám povedla, protože tolik štěstí a úsměvů se jen tak nevidí. A to je naše odměna.
Po vyhlášení na nás čekala grilovaná večeře, a všichni si moc pochutnali. Druhé den po snídani jsme se rozloučili s ottendorfskými kamarády a už teď se těšíme až se s nimi zase shledáme na nějaké naší společné soutěži.