25.8. 2018
Společný den hasičat s ottendorfskými

Dne 25.8.2018 jsme byli pozvaní od našich německých přátel do zábavního parku Kulturinsel Einsiedel u Görlitzu. Jenže toto my jsme nevěděli, že nás vyzvedne autobus a kam pojedeme, v Ottendorfu se k nám přidali děti i dospělí a hurá na výlet.

Počasí nám teda nepřálo, bylo chladno, pršelo místy hodně, místy málo. Když jsme dorazili do parku na parkoviště, tak děti začaly radostí pomalu skákat do stropu. Opravdu velké překvapení se našim kamarádům povedlo na jedničku. U autobusu jsme se nasnídali, snídaně byla výborná, ale na dětech už bylo vidět, jak jsou nedočkavé, abychom už šli dovnitř a mohli prozkoumat všechny tajné chodby a kouty tohoto parku. Jenže to nás v parku hned ve vstupu čekala všechny překážka č.1, sklouznout v kovové rouře dolů. Všichni jsme to zvládli, malí i velcí, a jak jsme se u toho nasmáli hlavně děti se smály nám dospělým.

Druhé překvapení nás čekalo, že všechny děti si zasoutěží v růžných překážkách a úkolech. Družstva byla českoněmecká, ale děti se znají a už ví, jak se spolu dorozumět. Do úkolů se pustily s nadšením, kdo koho porazí. Měli asi 7 úkolů, kde museli spolupracovat všichni se všemi a museli být sehraní. Byla to sranda někdy se děti nemohly ani pohnout, protože se smály jeden druhému. Opravdu na nich bylo vidět, jak si to užívají. To ostatně vidíte na pár fotkách, ale pořád to nebude ono, jako kdybyste to viděli na vlastní oči. Tolik radosti a štěstí a smíchu, hlavně smíchu jim nezkazil ani krátký deštík, tím se celá atmosféra ještě více umocnila. Jedním slovem nejlepší!!! Po soutěži jsme si dali chutný oběd, a pak zlomily děti volno na prozkoumávání parku. S každou skupinou dětí šlo pár dospělých a můžu říct, že to byl fofr, bylo toho tolik, co chtěly objevit.

V určitý čas jsme se sešli na parkovišti a jeli do Ottendorfu na večeři. Večeře byla honosná a výborná, tak jako vždycky, když jedeme na návštěvu. Děti si pak spolu ještě hrály a dospělí si mezi sebou povídali. Večer se nemilosrdně blížil ke konci, a tak se svolal nástup. Poděkovali jsme kamarádům za úžasný nejlepší den. Slíbili jsme si, že i když projekt končí, naše přátelství zůstává a že i nadále spolu budeme spolupracovat jak velcí hasiči, tak i s dětmi budeme dále podnikat výlety, soutěže atd.

Na závěr bych chtěla ještě jednou kamarádům z Ottendorfu poděkovat za super den jak pro děti, tak pro nás dospělé.

Lenka Leznová, foto: hasičata