17. 06. 2017
Společný požární výcvik dětí, dětský hasičský polygon

V sobotu 17. června se konal v okolí hasičské zbrojnice Dětský záchranářský polygon, který byl součástí přeshraniční spolupráce hasičů Obce Hřensko a hasičů Feuerwehrverein Ottendorf e.V. v rámci projektu Práce hasičů nemá hranice. Od 15. hodiny vše začalo. Po registraci se děti postavily na start a s patrným zápalem se vydaly na trasu k prvnímu stanovišti, kde se spouštěly po laně k dalšímu, kde si zkoušely ošetření zraněného pod dohledem zkušeného hasiče s přípravou transportu a jeho přenos. Nebylo to nic jednoduchého.

Další bylo stříkání na terč, které bylo jedno z nejveselejších, protože trefit se do malého otvoru nebylo vždy jednoduché. Následující disciplínou bylo zdolání výstupu do patra po žebříku. Předtím však se musely obléci do popruhů, aby mohly být jištěny.

Výstup byl pro mnohé děti zážitkem, při kterém musely zatnout zuby, aby se odhodlaly tento náročný úkol zdolat.
Ale zdolaly ho všechny. Pak rychle proběhnout chodbou na druhou stranu budovy a sjet evakuační trubkou k další disciplíně.
Tou bylo rychlé rozbalení hadice a její spojení s proudnicí v co nejkratším času, aby mohly pokračovat na další překážky.

Nakonec ještě chůze po kladině a byl cíl. V něm si děti převzaly diplom o absolvování polygonu. Byl náročný, ale stálo za to ho absolvovat. Slunečné počasí po celou dobu přispívalo k dobré náladě. Všechny děti, které si polygon vyzkoušely, potvrdily, že práce hasičů je nejen velmi náročná, ale i nebezpečná.